İLK 3 AY BEBEK GELİŞİM BASAMAKLARI

İLK 3 AY BEBEK GELİŞİM BASAMAKLARI

 AyAyAy
Kaba motorOmuzlarından tutulduğunda başını kaldırabilir. Kısa süreli başını dik tutabilir.Baş kontrolü başlar. Yüzükoyun yatırılınca başını kaldırabilir.Baş kontrolü tamdır. Yüzüstü yatırıldığında ön kollarından destek alır. Yana yuvarlanır.
İnce motorEller yüze yakın yumruklanmıştır. Eline bir çıngırak verdiğinizde kavrar.Parmaklarını inceler. Objelere vurur. Elleri ağza getirir.
BilişselSiyah-beyaz nesnelere bakar. Yüzünüzü takip eder.Yüksek oranda zıt büyük nesneleri izler. Anneyi tanır.Bakıcının yüzüne uzanır. Daire içinde taşınan nesneleri izler (sırtüstü). Oyuncaklar ile ilgilidir.
Sosyal/DuygusalAnnenin sesini ayırt eder. Sıkıntıdan ağlar.Karşılıklı gülümseme: Yetişkin sesine ve gülümsemelerine yanıt verir.Tiksinti ifadesi (örneğin, ekşi tat, yüksek ses) Bir odada hareket eden kişiyi görsel olarak takip eder.
DilYüksek ve ani seslerde irkilirler. Ağlamaktan başka sesler çıkarır.Sosyal gülümseme (6 hafta) Sesli harf benzeri sesler.Anne-Baba gibi yakın kişilerin sesini ayırt edebilir. Huzursuzlandığında onunla konuşursanız bir süre susup sizi dinleyebilir. Agu benzeri sesleri çıkarabilir.

Hakkımda

Prof. Dr. Durgül Yılmaz 1971 yılında Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı ve 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Cuma09.00-21.00Cumartesi:09.00-19.00

İletişim

Telefon: +90 530 129 39 35İzmir, Türkiyeİletişim