Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

bebeklik-donemi
Bebeklik Dönemi

Anne sütü hemen hemen tüm bebekler için en uygun beslenme kaynağıdır. Esasen, katı gıdaların genellikle diyete eklendiğinde, yaklaşık 6 aylık olana kadar zamanında doğan bebeklerin tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Emzirme mümkün değilse, bebek maması kullanın. Sağlıklı yeni doğanların tahıl, su, meyve suyu veya diğer sıvılara ihtiyacı yoktur.

cocuk-hastaliklari
Çocuk Hastalıkları

Altı yaşın altındaki çocuklar yılda ortalama altı ila sekiz soğuk algınlığı geçirir, semptomlar ortalama 14 gün sürer. Kreşe giden çocuklar, evde bakılan çocuklardan daha fazla soğuk algınlığı geçirirler. Bununla birlikte, ilkokula başladıklarında, muhtemelen bağışık oldukları için daha az soğuk algınlığına yakalanırlar. Güçlü, sağlıklı kemik ve diş gelişimi için vücudun yapı taşı olan kalsiyuma ihtiyaç vardır. Çocuklar sütün “vücuda iyi geldiğini” inanmayabilir veya önemsemeyebilir

saglikli-yasam
Sağlıklı Yaşam

Küçük çocuklar hızlı büyürler.  İştahları da gelir ve gider; bir gün çok fazla yiyebilirler ve ertesi gün neredeyse hiçbir şey yemezler. Bu normaldir ve onlara sağlıklı bir seçim sunduğunuz sürece, ihtiyaçları olanı alacaklar. Soğuk algınlığı yılın herhangi bir zamanında ortaya çıkabilir, ancak çoğu soğuk algınlığı coğrafi konumdan bağımsız olarak sonbahar ve kış aylarında meydana gelir. Soğuk algınlığı soğuk iklimlerden veya soğuk havaya maruz kalmaktan kaynaklanmaz.

Randevu ve Bilgi için

  Hakkımda

  Prof. Dr. Durgül Yılmaz 1971 yılında Mersin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mersin’de tamamladı ve 1994 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

  Çalışma Saatlerimiz

  Pzt-Cuma09.00-21.00Cumartesi:09.00-19.00

  İletişim

  Telefon: +90 530 129 39 35İzmir, Türkiyeİletişim